uslugi-wirtualna-rzeczywistość
28 marca 2017

W Qverty wiemy, że nauka powinna iść w parze z zabawą, ponieważ wypoczęty i rozluźniony umysł jest bardzo chłonny, a co za tym idzie łatwo przyswaja informacje. Czemu więc nie wykorzystać znajomości tego faktu w promocji i polepszaniu rozpoznawalności marki? Idealnym narzędziem, które doskonale się w tym przypadku sprawdzi, zrobi wrażenie na odbiorcach i na długo zapadnie w ich pamięci jest … rozszerzona rzeczywistość. Przedstawimy Wam teraz kilka propozycji wykorzystania jej, sposoby działające idealnie zarówno w celach rozrywkowych, jak i marketingowych.

 

Żywa wizytówka

 

Każdy bardzo dobrze zna zwykłą wizytówkę

i wie, że zazwyczaj nie robi dziś ona wrażenia na potencjalnym kliencie, który najczęściej od razu chowa ją do kieszeni, a następnie kompletnie zapomina o posiadaniu jej. Na szczęście w studio Qverty potrafimy zmienić wizytówkę w niezwykły gadżet, używając do tego celu rozszerzoną rzeczywistość. Z użyciem nowych technologii stanie się ona przedmiotem, obok którego nikt już nie przejdzie  obojętnie, przy okazji promując naszą firmę. To rozwiązanie jest proste i efektowne. 

 

 

 

Zaskakujący Uber

 

W naszej pracy realizujemy proste rzeczy, ale również jesteśmy  w stanie stworzyć dużo bardziej skomplikowane aplikacje korzystające z technologi AR. W tym przypadku ograniczają nas wyłącznie pomysły. Bardzo interesującą koncepcją wykazała się firma Uber, organizując niezwykłą atrakcję na dworcu, dając przechodniom niezwykłą możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata. Jesteśmy pewni, że bardzo dużo osób biorących udział w tym wydarzeniu lub oglądających je na You Tube, pomyślało o zostaniu klientami Ubera. Sam pomysł zrobił na nas nie lada wrażenie i przyznamy, że mamy ogromne chęci na budowę podobnej aplikacji AR.

 

 

Oceniaj po pudełku

 

Idealnym przykładem dobrego wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w celach sprzedażowych wykazała się firma LEGO. Kilka lat temu postanowiła umieścić w salonach specjalne ekrany, które pokazywały trójwymiarowe modele efektu końcowego złożenia trzymanego w ręce zestawu klocków. Z pewnością pomogło to klientom w podjęciu decyzji o kupnie, jednocześnie będąc interesującym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

 

 

Nietypowa instrukcja obsługi

 

Jak widać firma LEGO bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że działając w dzisiejszych czasach musimy w jakiś sposób wyróżniać się na tle konkurencji i na każdym kroku zaskakiwać swoich klientów.  W tym przypadku technologia AR sprawdza się doskonale, ponieważ zapewnia niezwykłe wrażenia i dodatkowo idealnie przedstawia ofertę naszej firmy. Innym, ale równie ciekawym pomysłem jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości do stworzenia nietypowej instrukcji obsługi. Nie ma już więcej potrzeby aby tracić czas na czytanie obszernych książek, ponieważ wszystko mamy podane „jak na dłoni”, na naszym smartfonie.

 

 

Wirtualne przymierzanie

 

Czemu nie stworzyć nowoczesnej aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, która jednocześnie będzie pomagać klientom w podejmowaniu decyzji zakupowych? Z tego pomysłu skorzystała właśnie firma  Converse, której znane wszystkim buty można przymierzyć nie wychodząc z domu. Dodatkowo możliwe jest zapytanie o opinię znajomych wysyłając im zdjęcie oraz dokonanie zakupu wprost z aplikacji. 

 

 

Zaoszczędź trochę czasu - wirtualne przymierzalnie

 

Jak udowodniła firma Converse, wirtualnie możemy przymierzać buty, czemu więc nie przenieść całej przymierzalni w rozszerzoną rzeczywistość? Ten pomył wykorzystał amerykański producent odzieży Timberland , który dał swoim klientom niezwykłą możliwość przymierzenia ubrań w wirtualnym lustrze. Ciekawym aspektem całej akcji jest to, że została przeprowadzona w jednej z Warszawskich galerii.

 

 

Meble Ikea dostępne za jednym kliknięciem w ekran

 

Wirtualne przymierzanie to świetna zabawa i z pewnością zaciekawi klientów ale, bez owijania w bawełnę, tak naprawdę zrobienie tego w sklepie nikomu z nas nie sprawi trudności.  Całkiem inaczej jest natomiast z przymierzaniem mebli w domu i tutaj naprzeciw oczekiwaniom klienta wychodzi IKEA. W tej aplikacji mamy możliwość sprawdzenia czy nowa kanapa będzie się dobrze prezentowała i komponowała z naszym nowym kolorem ścian, lub czy mamy wystarczająco dużo miejsca na nowy stół.  

 

 

IKEA, Timberland, LEGO, czy Uber, wszystkie te firmy chcą z pomocą nowych technologii ułatwić swoim klientom proces kupna. Temu właśnie służy rozszerzona rzeczywistość i tym właśnie na co dzień zajmują się specjaliści ze studio Qverty. Jeżeli więc macie jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie wirtualnego świata do promocji swojej firmy lub produktu  - skontaktujcie się z nami. Chętnie pomożemy w realizacji waszych wizji. 

 

 

 

 


       Jakub Machała -  dziennikarz, copywriter, specjalista ds. e-marketingu.

 

      Miłośnik nowych technologii, który pamięta jeszcze czasy kaset magnetofonowych.

      Lubi dobrą muzykę, dobrą literaturę i dobrych ludzi.

Obrazek wirtualne budowanie

Rozszerzona rzeczywistość - zabawa wzmacniająca sprzedaż

PL

EN

O NAS

USŁUGI

PORTFOLIO

NEWS

KONTAKT

EVENTY

@ 2017 QVERTY - STUDIO WIRTUALNEJ I ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

Wspiera nas: mojoapps.co & physical.toys

 +48 692 476 750

 

hello@qverty.com

MASZ PYTANIA?

CHĘTNIE ODPOWIEMY!

Logo Qverty

Qverty to profesjonalne studio tworzące aplikacje oraz gry w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dla firm z branży nieruchomości, marketingu, e-commerce, medycznej oraz wielu innych. Nasze aplikacje działają na HTC Vive, Microsoft Hololens, Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz Google Cardboard.

+48 692 476 750

 

hello@qverty.com