uslugi-wirtualna-rzeczywistość
07 kwietnia 2017

Turystyka to branża, w której sprzedaje się nie tylko wycieczki i miejsca w hotelach, lecz przede wszystkim pomysł na spędzenie wolnego czasu oraz doznania i emocje. To one najczęściej decydują o tym, że decydujemy się spędzić czas w konkretnym miejscu, a po powrocie z wakacji, albo szybko zapominamy o urlopie, albo też z uśmiechem na twarzy wspominamy atrakcje i chętnie opowiadamy o nich znajomym. Jeśli zatem chcemy wzbudzić emocje i przy okazji poruszyć wyobraźnię, wykorzystajmy nowe technologie. Pomoże nam w tym wirtualna rzeczywistość oraz rzeczywistość rozszerzona. W jaki sposób? Oto kilka ciekawych pomysłów.

 

Wirtualny miesiąc miodowy w Marriotcie

 

Świetnym przykładem na wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w zachęcaniu do podróżowania jest akcja sieci Marriott przed wejściem do nowojorskiego ratusza, gdzie codziennie ponad 100 par bierze ślub. Nowożeńców zaproszono na wirtualną wycieczkę do hoteli w Londynie oraz na Hawajach, pozwalając im poczuć atmosferę i magię tych miejsc. Sądząc po reakcjach, wiele osób biorących udział w tej atrakcji nabrało ochoty na prawdziwą wycieczkę. Jak myślicie, od jakich hoteli zaczną szukanie swojego idealnego miejsca na podróż poślubną?

 

 

 

 

Przed podróżą sprawdź samolot

Ważne jest nie tylko miejsce, do którego się udamy, ale również, komfort podróży. Jeśli skorzystamy z nowych technologii, możemy na przykład porównać różnice w standardzie między klasą ekonomiczną i klasą biznesową i wybrać ofertę najlepiej spełniającą nasze potrzeby i wymagania. Poniższy film nakręcony w technologii 360 stopni, z pewnością pomoże nam w wyborze.

 

 

 

 

Przejażdżka z przewodnikiem

 

Zanim zdecydujemy się na konkretne miejsce, w którym spędzimy nasz urlop, zapewne chcielibyśmy dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat , aby wybrać odpowiadające nam atrakcje i przygotować się do wyjazdu. Do tej pory używaliśmy do tego celu przewodników lub przeglądaliśmy w tym celu rozmaite fora internetowe, jednakże teraz możemy odbyć wstępną przejażdżkę po mieście – i to z opiekunem. W ten sposób możemy zwiedzić np. Amsterdam. Studio Qverty.pl chętnie nakręci podobny przewodnik o jednym z Polskich miast. Jak myślicie, które wypadłoby najlepiej?

 

 

Podróż po rajskiej wyspie

 

A może pora na coś bardziej egzotycznego? Spośród różnych tego typu realizacji warto zwrócić uwagę na film 360 stopni o wyspie Hamilton, zrealizowany na zlecenie australijskich linii lotniczych Quantas. Wygląda na to, że nie tylko nam wielce się on spodobał, ponieważ ma już ponad 3,4 miliona wyświetleń. Taki projekt działa na wyobraźnię w znacznie większym stopniu niż najlepszy folder reklamowy. 

 

 

Zobacz więcej przez smartfona

 

Podczas, gdy wirtualna rzeczywistość jest świetnym narzędziem do promocji konkretnych destynacji, pozwalającym potencjalnym turystom chłonąć atmosferę miejsca, jednocześnie wpływając na ich decyzję, rzeczywistość rozszerzona doskonale się sprawdza również, gdy podróżny już do nas przyjedzie. Dzięki odpowiednim aplikacjom może on dowiedzieć się, zobaczyć, a także zapamiętać dużo więcej niż podczas standardowego zwiedzania. Świetnie się to sprawdza chociażby podczas wizyty w muzeum.

 


AR jako atrakcja turystyczna

 

Rozszerzona rzeczywistość może być także  atrakcją samą w sobie, która zapadnie w pamięci turystów odwiedzających dane miasto. Przykład? Chociażby akcja zorganizowana przez National Geographic m.in. na Dworcu Głównym w Rotterdamie, gdzie przyjezdni krótko po wyjściu z pociągu mogli znaleźć się w innym świecie. Dzięki takim akcjom pierwsze chwile w mieście budzą przede wszystkim miłe skojarzenia.


 


Uzupełnienie turystycznej aplikacji

 

Wielu turystów korzysta z aplikacji udostępniających im informacje o miejscach wartych odwiedzenia, zabytkach, restauracjach, hotelach itp. Coraz częściej ich producenci wykorzystują także rozszerzoną rzeczywistość, dzięki której możemy pokazać dane atrakcje w dużo bardziej interesujący sposób. Wystarczy tylko spojrzeć na świat wykorzystując tablet lub smartfon, a na ekranie pojawią się miejsca godne uwagi oraz odpowiednie wskazówki na ich temat.  

 


 

Wyjątkowa podróż w czasie

 

Oczywiście można także stworzyć osobną aplikację, dedykowaną konkretnemu miejscu lub projektowi. W tym miejscu warto wspomnieć o aplikacji, która kilka lat temu została stworzona dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki niej użytkownicy mogli odbyć swoistą podróż w czasie  odwiedzając historyczne miejsca i poczuć ich atmosferę z czasów wojny.

 

 

 

Który z powyższych pomysłów na wykorzystanie VR i AR w branży turystycznej podoba się Wam najbardziej? A może macie inne pomysły na wykorzystanie tych technologii do promocji miasta, hotelu lub innego ciekawego miejsca? Studio Qverty.pl specjalizuje się w podobnych projektach i może wprowadzić w życie nawet najbardziej nietypową ideę związaną z wirtualną oraz rozszerzoną rzeczywistością. Zapraszamy zatem do kontaktu oraz zapoznania się z naszym portfolio.

 


       Jakub Machała -  dziennikarz, copywriter, specjalista ds. e-marketingu.

 

      Miłośnik nowych technologii, który pamięta jeszcze czasy kaset magnetofonowych.

      Lubi dobrą muzykę, dobrą literaturę i dobrych ludzi.

Obrazek wirtualne budowanie

Technologie VR i AR w branży turystycznej, czyli innowacyjny sposób na zwiedzanie

PL

EN

O NAS

USŁUGI

PORTFOLIO

NEWS

KONTAKT

EVENTY

@ 2017 QVERTY - STUDIO WIRTUALNEJ I ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

Wspiera nas: mojoapps.co & physical.toys

 +48 692 476 750

 

hello@qverty.com

MASZ PYTANIA?

CHĘTNIE ODPOWIEMY!

Logo Qverty

Qverty to profesjonalne studio tworzące aplikacje oraz gry w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dla firm z branży nieruchomości, marketingu, e-commerce, medycznej oraz wielu innych. Nasze aplikacje działają na HTC Vive, Microsoft Hololens, Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz Google Cardboard.

+48 692 476 750

 

hello@qverty.com