uslugi-wirtualna-rzeczywistość
28 sierpnia 2017

 

 

Rozrywka w wirtualnej rzeczywistości jest doświadczeniem, w którym osoba przenosi się do trójwymiarowej przestrzeni, w której może nie tylko poruszać się i oglądać filmy nagrane w 360 stopniach, ale także wchodzić w zaawansowane interakcje z otoczeniem. Powstaje niezwykłe uczucie przeniesienia się do innej rzeczywistości sztucznie wytworzonej przez twórcę, esencja wirtualnej rzeczywistości.

 

Co może nam dać taki rodzaj rozrywki? Na pewno niezapomniane wrażenia i nowy sposób zaangażowania użytkowników. Jednak samo doświadczenie bardzo ciężko jest opisać słowami. O wiele łatwiej jest podać przykłady wykorzystania wirtualnej rzeczywistości przez różne instytucje...

 

1. Wirtualne Muzeum

 

Nowoczesne technologie zaczęły pojawiać się w muzeach już kilkanaście lat temu w formie interaktywnych tablic. Forma ta szczególnie trafia do młodego pokolenia, które jest przyzwyczajone do tej formy przyswajania wiedzy. Młode osoby, w tym dzieci, zazwyczaj nie są zbytnio zainteresowane zwiedzaniem muzeów i wystaw. Dlatego właśnie wykorzystanie interaktywnych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość, może zmienić postrzeganie muzeów przez osoby młode i otworzyć te instytucje na nowe grupy odbiorców. Jest to doskonały sposób na zmianę formy prezentacji historii i eksponatów, w miejscach  dziedzictwa kulturowego, takich jak muzea i zachęcenie większej ilości osób do odwiedzania takich miejsc.

 

 


 

2. Galerie sztuki

 

Ludzie od zawsze marzyli o możliwości nieograniczonego zobrazowania swoich wizji, w sposób dokładny i najbardziej angażujący. W ten sposób powstawały pierwsze obrazy, grafiki, filmy, a nawet architektura. Już teraz istnieje sposób, który może całkowicie przenieść człowieka w dowolną wymyśloną przez twórcę lub artystę przestrzeń. Jest nią wirtualna rzeczywistość. Oglądając obraz nie musisz więc więcej wyobrażać sobie jak czują się i wyglądają postacie oraz pejzaże uwiecznione na danym dziele, ponieważ rzeczywiście możesz się w nich znaleźć. Zapraszamy więc do wejścia do jednego z bardziej znanych dzieł malarskich.

 


 

3. Teatr

 

Wirtualna rzeczywistość w najprostszy sposób stymuluje mózg użytkowników tworząc jeszcze większe zaangażowanie w odgrywaną akcję. Podobny cel przyświeca teatrom. Dlaczego więc nie połączyć tych 2 rozrywek z całość i nie stworzyć idealnego doświadczenia do opowiadania historii i jeszcze większego zaangażowania widzów? Poniżej przedstawiamy jeden z przykładów jak mogłoby to wyglądać.

 


 

4. Muzyczne doświadczenie w VR

 

Oczywistym jest, że w filmie muzyka jest często o wiele bardziej istotna niż obraz, jednak obraz może być wspaniałym doświadczeniem, a połączenie obrazu 360 z muzyką staje się czymś niezwykłym, szczególnie gdy udaje nam się stanąć twarzą w twarz z naszym idolem.

Pomimo, że nic nie zastąpi nam udziału w prawdziwym wydarzeniu muzycznym, może to być jednak ciekawe i niezapomniane doświadczenie, szczególnie gdy nasz ulubiony zespół w najbliższej przyszłości nie planuje występu w naszym kraju.

 

 

5. Przyszłość wirtualnej rozrywki

 

A teraz odrobinę pogdybajmy…

Jaka może być przyszłość wirtualnej rzeczywistości? Na pewno ta technologia będzie znana na szerszą skalę i wykorzystywana w praktycznie każdym domu. Nie będziemy jedynie oglądać filmów, słuchać koncertów lub grać w gry, lecz rzeczywiście przenosić się do tych rzeczywistości…

VR może przejąć wiele branż o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Możemy być pewni, że technologia VR dokona prawdziwej rewolucji w jednej z najbardziej dochodowych branż - branży rozrywkowej.


 

Bo, kto powiedział że nie można być w wielu miejscach w jednej chwili ?

 

Spróbuj najnowszej formy rozrywki grając w naszą najnowszą produkcję, Gravity Tunnel VR, wkrótce dostępną na steam:  Tunel Grawitacyjny

 

Obrazek wirtualne budowanie

Wirtualna Rzeczywistość - Rewolucja w rozrywce

PL

EN

O NAS

USŁUGI

PORTFOLIO

NEWS

KONTAKT

EVENTY

@ 2017 QVERTY - STUDIO WIRTUALNEJ I ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

Wspiera nas: mojoapps.co & physical.toys

 +48 692 476 750

 

hello@qverty.com

MASZ PYTANIA?

CHĘTNIE ODPOWIEMY!

Logo Qverty

Qverty to profesjonalne studio tworzące aplikacje oraz gry w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dla firm z branży nieruchomości, marketingu, e-commerce, medycznej oraz wielu innych. Nasze aplikacje działają na HTC Vive, Microsoft Hololens, Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz Google Cardboard.

+48 692 476 750

 

hello@qverty.com