uslugi-wirtualna-rzeczywistość
22 marca 2017

Branża nieruchomości wymaga od nas dużej wyobraźni, niezbędnej na każdym etapie realizacji inwestycji - od projektowania budynku po wykończenie wnętrz. Możliwość wizualizacji konkretnych pomysłów jest zatem ogromnym ułatwieniem dla projektantów, wykonawców oraz klientów. Teraz ta wizualizacja może się odbywać na zupełnie innym poziomie, ponieważ rozszerzona rzeczywistość pozwala nam zobaczyć budynki wraz ze wszystkimi szczegółami, a dzięki rzeczywistości wirtualnej jesteśmy w stanie przespacerować się po nich zanim jeszcze zostaną wybudowane lub oddane do użytku. Jest to droga, którą z pewnością będzie podążać cały sektor nieruchomości.

 

 

 

Prawdziwy projekt w wirtualnym świecie

 

Na początku każdego przedsięwzięcia architekt dysponuje wizją, do której powinien przekonać potencjalnych inwestorów. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy pomysł prezentowany w nieciekawy sposób, nie wzbudzi odpowiedniego zainteresowania. Projekt możemy przedstawić klasycznie, na rysunkach, ale jeśli chcemy pokazać go w pełne krasie, warto postawić na makietę – i to nie zwyczajną, lecz taką, która  wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Do wyświetlenia jej wystarczy nam zwykły tabletlub smartfon oraz dedykowane oprogramowanie – podobne aplikacje tworzą również specjaliści od technologii rozszerzonej rzeczywistości z software house'u Qverty.com.

 

 

Wizja architekta może być najbardziej śmiała, lecz jeśli budynek ma stać przez długie lata, potrzebny jest odpowiedni projekt konstrukcji, a to jest już działka wykwalifikowanych inżynierów. To na podstawie ich pracy wykonawcy wiedzą, co dokładnie mają zrobić i jakich materiałów oraz jaką ich ilość mają do tego wykorzystać. Od lat pomagają w tym wizualizacje 3D, ale dzięki postępowi technologicznemu znikają kolejne ograniczenia na tym etapie. Dziś, wykorzystując np. okulary do rozszerzonej rzeczywistości pracownicy budowy mogą mieć dostęp do planów jak na wyciągnięcie ręki, co może im znacznie ułatwić pracę i pozwolić na zaoszczędzenie czasu i materiałów.

 

 

 

 

Projektowanie wnętrz, które dopiero powstaną

 

Dla końcowego odbiorcy sam etap budowy jest jednak mniej interesujący niż możliwość wizualizacji wnętrza budynku jeszcze zanim powstaną jego fundamenty. Tutaj również pomocne są nowe technologie, pozwalające nam wejść do wirtualnego świata, w którym nasz nowy dom został już wybudowany, a my możemy się zająć jego urządzaniem, wybierając konkretne rozwiązania i sprawdzając, czy dany kolor podłogi komponuje się z naszym ulubionym kolorem ścian lub frontów mebli. VR to idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych i świetny sposób na wykorzystanie najnowszej technologii. Tego typu realizacje są w stanie wykonać specjaliści od technologii wirtualnej rzeczywistości ze studio Qverty.com.

 

 


 

Urządzamy mieszkanie online

 

VR i AR mogą nam również znacznie ułatwić urządzenie już istniejącego domu lub mieszkania. Wyobraźmy sobie, że mamy „na oku” trzy kanapy, ale nie wiemy, która z nich najlepiej prezentowałaby się w naszym salonie. W tym przypadku pozostaje nam wyobraźnia, możemy  wnieść po kolei do domu  każdą z kanap i porównać efekty, lub zastosować odpowiedni program wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość. Która opcja wydaje się Wam najprostsza?
 


 

Wirtualne zwiedzanie

 

Wirtualna rzeczywistość oraz rzeczywistość rozszerzona wykorzystywana jest również przez deweloperów oraz biura nieruchomości, które chcą sprzedać lub wynająć konkretne mieszkanie. Potencjalny klient nie musi zatem fizycznie odwiedzać poszczególnych miejsc, lecz odbywa po nich wirtualny spacer, poznając dokładny rozkład pomieszczeń, umeblowanie i widok z okna. Dzięki temu możemy zobaczyć kilka lokali, nie ruszając się z ulubionego fotela znajdującego się na drugim końcu miasta, kraju lub … świata.

 


Branża nieruchomości daje mnóstwo możliwości na wykorzystanie VR i AR, dzięki nowym technologiom znikają kolejne ograniczenia, a pomysły może ograniczać jedynie nasza wyobraźnia. Rozszerzona rzeczywistość oraz rzeczywistość wirtualna stały się narzędziami znacznie usprawniającymi proces budowy oraz sprzedaży i urządzania domów i mieszkań.  Software house Qverty.com specjalizuje się w realizacji podobnych projektów. Jeżeli zatem chcecie stworzyć swój własny, wirtualny świat zapraszamy do kontaktu (hello@qverty.com) oraz zapoznania się z naszym portfolio na stronie www.qverty.com.

 

Branża nieruchomości daje mnóstwo możliwości na wykorzystanie technologii VR i AR. Dzięki nowym technologiom znikają kolejne ograniczenia, a jedynym ograniczeniem pozostaje nasza wyobraźnia. Rozszerzona rzeczywistość oraz rzeczywistość wirtualna stały się narzędziami znacznie usprawniającymi proces budowy oraz sprzedaży i urządzania domów i mieszkań. Software house Qverty.pl specjalizuje się w realizacji podobnych projektów. Jeżeli zatem chcecie stworzyć swój własny, wirtualny świat zapraszamy do kontaktu (hello@qverty.com) oraz zapoznania się z naszym portfolio na stronie www.qverty.pl/portfolio.


       Jakub Machała -  dziennikarz, copywriter, specjalista ds. e-marketingu.

      Miłośnik nowych technologii, który pamięta jeszcze czasy kaset magnetofonowych.

      Lubi dobrą muzykę, dobrą literaturę i dobrych ludzi.

Obrazek wirtualne budowanie

Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość jako przyszłość branży nieruchomości.

PL

EN

O NAS

USŁUGI

PORTFOLIO

NEWS

KONTAKT

EVENTY

@ 2017 QVERTY - STUDIO WIRTUALNEJ I ROZSZERZONEJ RZECZYWISTOŚCI

Wspiera nas: mojoapps.co & physical.toys

 +48 692 476 750

 

hello@qverty.com

MASZ PYTANIA?

CHĘTNIE ODPOWIEMY!

Logo Qverty

Qverty to profesjonalne studio tworzące aplikacje oraz gry w rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Przygotowujemy dedykowane rozwiązania dla firm z branży nieruchomości, marketingu, e-commerce, medycznej oraz wielu innych. Nasze aplikacje działają na HTC Vive, Microsoft Hololens, Oculus Rift, Samsung Gear VR oraz Google Cardboard.

+48 692 476 750

 

hello@qverty.com